Taruvaik aitab eesnäärme vähi vastu.

Taruvaik on aine, millega mesilased kaitsevad oma taru. See on vaigune segu, mida mesilased saavad puudelt ja taimedelt.

Taruvaik

Taruvaiku on kasutatud sajandeid kui looduslikku vahendit paljude haiguste nagu kurguvalu, allergia ja põletushaavade korral ning arvatakse, et sellel on ka tugev vähivastane toime, millel pole senini kindlaid tõendeid.
Taruvaik sisaldab ligi 180 looduslikku ühendit. Chicago teadlased uurisid taruvaigu ühendit CAPE-i ( caffeic acid phenetly ester ) ning tõestasid, et see pidurdab kasvajarakkude teket ja aeglustab kasvaja kasvu ligi 50%.
Teadlased annustasid hiirtele CAPE, kellele oli siirdatud inimese eesnäärme kasvaja rakud. Kui CAPE-i söödeti hiirtele regulaarselt iga päev, lõpetas kasvaja kasvamise kuid kui CAPE-i enam ei söödetud taastas kasvaja kasvamise algsel tasemel. Seega CAPE ei tapa kasvajat vaid pidurdab selle arengut.

Antud avastus näitab, et CAPE võib olla kasulik looduslik ravim keemiaravi kõrval mis hävitab kasvajarakke. Et lõplikult tõestada taruvaigu ühendi CAPE mõju vähi vastu on vaja läbi viia kliinilisi katseid.

Allikas: http://www.uchospitals.edu/news/2012/20120504-beehive.html