Suure toiteväärtusega kreekapähklid

Peotäis kreeka pähkleid päevas tagab piisava koguse mineraalaineid, vitamiine ja valke. 

Kreeka pähklid on iidsetest aegadest sümboliseerinud intellektuaalsust, kuna nende tuumad oma keerdunud  pinnaga meenutavad aju! Pähklid on suure energia sisaldusega ja omavad tervisele väga väärtuslikke ja olulisi toitaineid, mineraale, antioksüdante ja vitamiine, eriti Ω-3 rasvhappeid.

  • Regulaarne kreeka pähklite söömine aitab alandada üldist kui ka LDL ehk “halba kolesterooli” ja suurendab HDL ehk “hea kolesterooli” taset veres. Teadusuuringud näitavad, et omega-3 rasvhapped, mida leidub kreeka pähklites aitavad ära hoida südame isheemiatõbe ja insulti, soodustades terve vere lipiididesisaldust.
  • 25 g kreeka pähklite söömine päevas annab umbes umbes 90% (soovitatav päevadoos) omega-3 rasvhappeid. Teadusuuringud on näidanud, et n-3 rasvhapetel on põletikuvastane toime, aitab vähendada vererõhuga seotud riske, südame isheemiatõbe, insulti ja rinna-, käärsoole-ja eesnäärmevähki.
  • Kreeka pähklites on rikkalikult fütokeemilise ained, mis aitavad organismis hoida üldist antioksüdantilist aktiivsust, sealhulgas melatoniini, ellagic hape, E-vitamiini, karotenoide, ning polü-fenooliühendeid. Need ühendid on meie organismile kasulikud vähi, vananemise, põletiku-ja neuroloogiliste haiguste vastu.
  • Scranton, Pennsylvania Ülikooli teadlased avastasid, et kreeka pähklites on enim popyphenolic antioksüdante võrreldes seda teiste pähklitega. Süües 6-7 keskmise suurusega pähklit päevas aitab see eemale hoida haigusi.
  • Kreeka pähklid on rikkad E vitamiinide poolest, eriti rikkalikult leidub neis gamma-tokoferooli; sisaldab umbes 21 grammi 100 grammi kohta (umbes 140% päevas nõutavast tasemest). E-vitamiin on võimas lipiide lahustuv antioksüdant, mis tagab terved ja elujõulised rakumembraanid ja naha.
  • Pähklites leidub B-kompleksi rühma olulisi vitamiine nagu riboflaviini, niatsiini, tiamiini, pantoteenhapet, vitamiin B-6 ja folaate.
  • Rikkalikult mineraalaineid – mangaan, vask, kaalium, kaltsium, raud, magneesium, tsink ja seleen. Tsink mõjutab meie organismi arengut ja kasvu, seedimist ja sperma tootmist.
  • Kreeka pähkli õli on suurepärase aroomiga ja kosmetoloogias kasutatakse kreekapähkliõli kuiva naha pehmendamiseks ja päevituse parandamise vahendina. Samuti on kasutatakse kreeka pähkli õli toidu tegemisel, massaaži-ja aroomiteraapias, farmaatsiatööstuses. Ta on heaks lisandiks salatikastmete valmistamisel, andes toidule iseloomuliku maitse, kuid kuumutamist see õli aga ei talu.

Vaata lisaks http://www.nutrition-and-you.com/walnuts.html

Allikas: http://www.nutrition-and-you.com/walnuts.html

Samal teemal postitus – http://www.mesilill.eu/archives/antioksudandi-rikkaimad-on-kreeka-pahklid/