Mee ja kaneeli imevägi


Ära tõtta enam iga kaebusega apteeki, lippa parem poodi või vanaema juurde maale ning muretse meepurk ja pakk kaneelipulbrit. Võid peatselt oma muredega hüvasti jätta!

Mesi on kasulik antioksüdant ja mikroobide hävitaja. Mesi võib abistada allergikuid, õrna nahatüübi jaoks on mesi parim kreem. Segades mett oliiviiõliga, võid saada suurepärase juuksepalsami. Pärast seda tuleb juukseid hoolikalt pesta ning kiharad läigivad kaunimalt kui iial enne. Mesi on alati olnud imeravim, mida inimesed unustama kipuvad. Siin on mõned probleemid, mille puhul kaneel ja mesi edukad ja looduslikud abimehed on.
– Juuste kadu: kellel on probleeme kiilanemise või juuste väljalangemisega, siis just teile on see retsept. Kuum oliiviõli segada ühe teelusikatäie mee, ühe lusikatäie kaneelipulbri ja hoida peas 15 minutit, seejärel pesta.

– Põiepõletikud: lisa klaasile leigele veele kaks teelusikatäit kaneelipulbrit ja lusikatäie mett ning joo see ära. See hävitab põies soovimatud pisikud.
– Hambavalu: tee pasta ühes lusikatäiest kaneelipulbist ja viiest lusikatäiest meest ning määri see valutavale hambale. Seda võib teha kolm korda päevas nii kaua kuni valu üle läheb.
– Kolestorool: kaks lusikatäit mett ja kolm lusikatäit kaneelipulbrit segada 16 untsi (28,35 grammi) teeveega. See võib haigel alandada kolestorooli veres kahe tunniga kuni 10%. Puhas mesi tavalise toiduga võib leevendada kolestoroolist tulenevaid vaevuseid.
– Külmetushaigused ja köha: kellel esineb tihti või on tõsine külmetus peaksid võtma ühe lusikatäie mett 1/4 lusikatäie kaneelipulbriga iga päev kolm päeva järjest. See ravib kroonilist köha, külmetust ja puhastab hingamisteid.
– Viljatus: antiik-ajast teadsid kõik, et mesi aitab meeste sperma produktiivsust tõsta. Kui impotentne mees võtab regulaarselt kaks lusikatäit mett enne magamajäämist, tema probleemid saavad lahenduse. Hiinas ja kaug-ida riikides, kus naine ei rasestunud ja emakas töötas halvasti on kasutanud kaneelipulbrit nüüd juba sajandeid. Kui naisel on probleeme rasestumisega, võiks võtta näpuotsatäis kaneeli koos poole teelusikatäie meega ja määrida igemetele päeva jooksul, et see tasapisi seguneks süljega ja imenduks kehasse.
– Kõhuprobleemid: mesi koos kaneelipulbriga ravib kõhtu ja maohaavandeid.
– Südamehaigused: tee pasta meest ja kaneelipulbrist, määri see saiale moosi asemel ning söö seda regulaarselt hommikuti. See aitab ära hoida südameatakke. Regulaarne tarvitamine aitab vältida õhupuudust ja tugevdab südamelööke.
– Ülekaalulisus: joo mett ja kaneelipulbrit keedetud veega igal hommikul pool tundi enne hommikusööki tühja kõhu peale ja enne magama jäämist. Regulaarselt tarbides aitab see kaalust alla võtta ega lase rasval kehas lihtsalt ladestuda.
– Halb hingeõhk: põhja-Ameerika inimesed loputavad suud esimese asjana hommikul teelusikatäie mee, kaneelipulbri ja kuuma veega. Suu püsib värskena terve päeva.
– Vistrikud: tee kreem kolmest lusikatäiest meest ja kaneelipulbrist. Määri see enne magamajäämist vistrikele ja pese järgmisel hommikul sooja veega maha. Kaks nädalat regulaarset määrimist kaotab vistrikud täielikult.

Naiste Maailm, Pamela Parts ,01 mai 2008