Antioksüdandi-rikkaimad on kreeka pähklid

Toimetas Katrin Sak

Pennsylvanias asuva Scrantoni Ülikooli teadlaste hinnangul sisaldavad kreeka pähklid kõikide  pähklite hulgast enim antioksüdante ja inimesed võiksid neid tervisliku dieedi ühe osana senisest palju laialdasemalt tarbida. Saamaks positiivset mõju tervisele, piisab vaid umbes seitsme kreeka pähkli lisamisest oma päevasele toidulauale.
Peotäis kreeka pähkleid sisaldab peaaegu kaks korda samapalju antioksüdante, kui seda on sarnases koguses teistes pähklites. Nimetatud pähklites sisalduvad antioksüdandid on 2-15 korda tugevama toimega kui vitamiin E, mis on tuntud oma tugeva antioksüdantse toime poolest, pakkudes kehale kaitset kahjulike kemikaalide eest haiguste tekke ennetamisel.

On hästi teada, et pähklid iseenesest sisaldavad rohkelt kõrge kvaliteediga valku, vitamiine, mineraale ja kiudaineid. Aastate pikkused uuringud on näidanud, et pähklite regulaarne väikesekoguseline tarbimine alandab südamehaiguste, kindlat tüüpi vähkkasvajate, sapikivide, 2. tüüpi diabeedi ja veel mitmete terviseprobleemide tekkeriski. Antud töö on esimene, kus vaadeldi erinevates pähklites leiduvaid antioksüdantide koguseid ja tüüpe. Uuringu all olid üheksat eri liiki pähklid: kreeka pähklid, mandlid, maapähklid, pistaatsiapähklid, sarapuupähklid, parapähklid, india pähklid, makadaamia pähklid ja pekaanpähklid. Kõige rikkalikumalt neist sisaldasid antioksüdante just kreeka pähklid. Seega peaksid inimesed tervisliku menüü ühe osana kreeka pähkleid senisest palju enam tarbima.

Uuringutulemused avaldati Ameerika Keemiaühingu 241-ndal Rahvuslikul Konverentsil.

Loe lisa: http://www.newkerala.com/news/world/fullnews-177418.html

Allikas: http://teadus.err.ee/artikkel?cat=1&id=4036